Kilpailukalenteri

Kilpailukalenteria kaudelle 2018 - 2019 päivitetään pitkin kautta.

Kalenteriin täydennetään myös itäisen alueen kilpailut sekä mahdolliset muut kilpailut, joihin seurastamme on ajateltu osallistuttavan.

Itäisen ja kaakoisen alueen yhteinen kilpailukalenteri löytyy aluesivuilta täältä.

SYKSY 2018

SYYSKUU 2018 
21.-23.9.

Silver Skate

IC-kilpailu,

Noviisit 1.Ranking-kilpailu    

 

MiniSilver kutsukilpailu Tintit

KuTa,

Kuopio

JoKa:n osallistujat

      Sarja      Luistelija
Senior BVilma Virnes
Junior B

Riina Svensk, Pinja Puruskainen

Advanced NoviceSilja Ratilainen, Jennica Hyytiä, Emmi Sallinen, Iines Hilska
Novice BEmmi Tuunainen, Millie Colling
Debs ANatalia Palahi, Anni Piiroinen
Springs ASiiri Pakarinen, Vilja Kulla, Iina Räsänen, Sofia Tuomennoro
Springs BAnzhelika Eskelinen, Helmi Heinilä, Iina Piiroinen, Kerttu Silvennoinen
CubsAnni Saastamoinen, Kaarina Khovorostova
TintitMartta Liuski, Menni Hirvonen, Tessa Tirronen, Alisa Jaakonaho, Milja Kauppi

 

Valmentaja: Miia (Niirala) ja Laura (Lippumäki)

Tulokset Silver Skate

 

Tulokset MiniSilver

29.-30.9.

Crystal Cup

IC-Kilpailu,

junirit ja seniorit 1.Ranking-kilpailu

ML, Mikkeli
  Sarja      Luistelija
SenioritVilma Virnes, Emma-Lotta Laakso, Saara Järvinen
Juniorit

Riina Svensk, Pinja Puruskainen

Debs AAnni Piiroinen, Natalia Palahi
Springs AVilja Kulla

 

Valmentaja: Laura

Tulokset
29.-30.9.

SM-Noviisit Valintakilpailut

1.Rankingkilpailu

JTL, Järvenpää
SarjaLuistelija
SM-NoviisitEmmi Sallinen, Iines Hilska, Silja Ratilainen, Jennica Hyytiä
 

Valmentaja: Miia

Tulokset
LOKAKUU 2018 
13.10.Kutsukilpailut, TÄHTI-sarjatSaTu ja RU, Rantasalmi
SarjaLuistelija
TintitEllie Jusiila, Eden Pejak, Matilda Maantola, Ada Heinonen, Menni Hirvonen, Tessa Tirronen, Saimi Vaikkinen
MinitAnni Saastamoinen
TaitajatHanna Huttunen, Nea-Sofia Piitulainen
AlueSilmutMoona Tuovinen
B-SilmutSofia Tuomennoro, Iina Räsänen, Helmi Heinilä, Anzhelika Eskelinen, Kerttu Silvennoinen

Valmentaja: Miia

Tulokset
20.-21.10.

Priima-piruetit kutsukilpailut

Debytantit 1.Ranking ja SM-Noviisit 2.Ranking  Valintakilpailut

LOHKO 2

JoKa, Joensuu
SarjaLuistelija
SM-NoviisitEmmi Sallinen, Iines Hilska, Silja Ratilainen, Jennica Hyytiä
DebytantitAnni Piiroinen, Natalia Palahi
SarjaLuistelija
SenioritSaara Järvinen, Viivi Hyttinen, Vilma Virnes, Emma-Lotta Laakso
JunioritRiina Svensk, Pinja Puruskainen
NoviisitEmmi Tuunainen, Millie Colling
A-SilmutVilja Kulla, Siiri Pakarinen 
B-SilmutAnzhelika Eskelinen, Kerttu Silvennoinen, Helmi Heinilä, Iina Piiroinen, Sofia Tuomennoro, Iina Räsänen

 

 

Valmentaja: Miia 

Lohkokilpailun tulokset

Kutsukilpailun tulokset

MARRASKUU 2018 
10.11.Kutsukilpailut, TÄHTI-sarjatKeuPa, Keuruu
SarjaLuistelija
B-SilmutIina Piiroinen
TintitMartta Liiuski, Eden Pejak, Milja Kauppi, Alisa Jaakonaho
TaitajatHanna Huttunen
AikuisetMarkku-Pekka Antikainen

 

Valmentaja: Laura

Tulokset
10.-11.11.

Seniorit, juniorit ja noviisit 2.Rankingkilpailu  Valintakilpailut

LOHKO 2

KuLS, Kuopio
SarjaLuistelija
SenioritSaara Järvinen, Vilma Virnes, Emma-Lotta Laakso
JunioritRiina Svensk, Pinja Puruskainen
NoviisitMillie Colling, Emmi Tuunainen

 

Valmentaja: Miia

Tulokset
17.11.Kutsukilpailut ISU-sarjatHaTaL, Hamina
SarjaLuistelija
SM-NoviisitSilja Ratilainen, Jennica Hyytiä, Emmi Sallinen, Iines Hilska
A-SilmutSofia Tuomennoro, Iina Räsänen, Siiri Pakarinen

 

Valmentaja: Laura

Tulokset
25.11.Kutsukilpailut TÄHTI-sarjatSaTu, Savonlinna
SarjaLuistelija
TintitMenni Hirvonen, Tessa Tirronen, Alisa Jaakonaho, Milja Kauppi, Eden Pejak, Saimi Vaikkinen, Ellie Jussila
MinitAnni Saastamoinen, Martta Liuski
B-SilmutAzhelika Eskelinen, Anna-Sofia Dolgova, Iina Piiroinen, Kerttu Silvennoinen
TaitajatHanna Huttunen, Seelia Sutinen

 

Valmentaja: Miia

Tulokset
JOULUKUU 2018 
1.-2.12.

IC-Kilpailu

Debytantit  2.Rankingkilpailu

VARALA, Tampere
SarjaLuistelija
DebytantitNatalia Palahi, Anni Piiroinen
A-SilmutSiiri Pakarinen
SM-NoviisitSilja Ratilainen
NoviisitMillie Colling

 

Valmentaja: Miia

Tulokset
6.12.KutsukilpailutJyTLS, Jyväskylä
SarjaLuistelija
TintitMatilda Forsström, Alisa Jaakonaho, Milja Kauppi, Ada Heinonen, Eden Pejak, Tessa Tirronen
MinitMartta Liuski, Anni Saastamoinen
B-SilmutIina Piiroinen, Anzhelika Eskelinen, Kerttu Silvennoinen
AluesilmutMoona Tuovinen

 

Valmentaja: Miia

Tulokset
8.-9.12OuluSkateOLK, Oulu
SarjaLuistelija
TintitEden Pejak
B-SilmutAnna-Sofia Dolgova, Helmi Heinilä
A-SilmutVilja Kulla, Iina Räsänen
SM-NoviisitJennica Hyytiä
JunioritRiina Svensk
SenioritSaara Järvinen, Vilma Virnes

 

Valmentaja: Laura

Tulokset

 

KEVÄT 2019

TAMMIKUU 2019 
5.-6.1.

Debytantit, Noviisit ja SM-Noviisit 3.Rankingkilpailu  Valintakilpailu

LOHKO 2

KoTa, Kotka
Sarja   Luistelija
SM-NoviisitJennica Hyytiä, Silja Ratilainen, Emmi Sallinen, Iines Hilska
NoviisitEmmi Tuunainen, Millie Colling
DebytantitAnni Piiroinen, Natalia Palahi

 

Valmentaja: Miia

 
10.-13.1Gliss Open, IC-kilpailuViro, Tallinna
SarjaLuistelija
  

 

Valmentaja: Miia

 
26.-27.1.

Seniorit ja juniorit 3.Rankingkilpailu  Valintakilpailut

LOHKO 2

JyTLs, Jyväskylä
SarjaLuistelija
SenioritSaara Järvinen, Viivi Hyttinen, Vilma Virnes, Emma-Lotta Laakso
JunioritPinja Puruskainen, Riina Svensk

 

Valmentaja: Miia

 
HELMIKUU 2019 
2.-3.2.IC-kilpailuHSK, Helsinki  
9.2.Kutsukilpailut, TÄHTI-sarjatKeuPa, Keuruu  
10.2.Kutsukilpailut, ISU-sarjatSaTu, Savonlinna  
16.2.Kutsukilpailut ISU-sarjatLrL, Lappeenranta  
23.-24.2.IC-kilpailuRoiTa, Rovaniemi  
MAALISKUU 2019 
2.-3.3.Helmipiruetit (ISU+TÄHTI) + A-Silmujen TimanttifinaaliJoKa, Joensuu  
9.-10.3.ISU-sarjojen aluemestaruusML, Mikkeli  
9.-10.3.Kutsukilpailut, MinikarnevaalitKuTa, Kuopio  
16.-17.3.Noviisit ja Debytantit KF ja HFSaTu, Savonlinna  
23.-24.3.SM-Noviisit SM ja HFPTL, Porvoo  
30.-31.3.Seniorit ja juniorit KF ja HFRTL, Riihimäki